صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مانور کرونایی برای انتخابات ریاست جمهوری

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که چشم انداز دقیق و روشنی درباره پایان شیوع کرونا وجود ندارد، گفت: به هر حال باید برگزاری انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی را به عنوان نوعی مانور برای تجربه اجرای انتخابات در شرایط کرونایی در نظر گرفت.

جمال عرف که به منظور شرکت در جلسه ستاد انتخابات البرز و بازدید از شماری شعبه های اخذ رأی در جریان برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی به استان البرز سفر کرده بود، با اشاره به این که در میان حوزه های ده گانه ای که انتخابات مرحله دوم در آن ها برگزار می شود، حوزه انتخابیه البرز (کرج، اشتهارد و فردیس)، بزرگ ترین حوزه است، اظهار کرد: تمامی اقدامات لازم در چارچوب قوانین انتخابات و منطبق بر دستورالعمل های بهداشتی برای حضور مردم در پای صندوق های رأی فراهم شده است و نظارت های جدی در این زمینه اجرا می شود.

عرف با اشاره به این که آینده و چشم انداز دقیق و روشنی درباره پایان شیوع کرونا وجود ندارد، تأکید کرد: به هر حال باید برگزاری این انتخابات را به عنوان نوعی مانور برای تجربه اجرای انتخابات در شرایط کرونایی در نظر گرفت. چهار انتخابات مختلف را در سال 1400 پیش رو داریم و لازم است آمادگی های لازم برای برگزاری انتخابات ها را در شرایط شیوع کرونا و با در نظر گرفتن دستورالعمل های بهداشتی داشته باشیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این که در شرایطی بسیار خاص به واسطه شیوع کرونا، تداوم فشارها و تحریم های ناجوانمردانه و غیر قانونی و نیز جنگ روانی گسترده ضد انقلاب و دشمنان علیه مردم شریف هستیم، اظهار داشت: تحمل چنین شرایط خاصی، همراهی و صبر و تحمل مردم را می طلبد که انصافاً با نهایت همدلی و نجابت، همراهی و تحمل می کنند و واقعا قدردان و شاکر این همراهی و تحمل مردم هستیم.

وی افزود: امیدواریم پس از این سختی و عسر، به تعبیر مقام معظم رهبری، دوره یسر فرا رسد و گشایش حاصل شود. دولت هم به واقع در حال مدیریت و اداره شرایطی بسیار استثنایی و خاص است که الزامات و مقتضیات خود را داراست و بدون همراهی و ایستادگی مردم، ممکن و شدنی نیست.

رییس ستاد انتخابات کشور در پایان، دو وظیفه اصلی مجریان انتخابات را تأمین سلامت و امنیت انتخابات دانست که با رعایت دقیق مؤلفه هایی هم چون قانونمداری و بیطرفی مجریان انتخابات حاصل می شود.

 

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۶۴۹۱
تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۲۲     ساعت: ۹ : ۵۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر
  • ٨ صفر ١٤٤٢
  • Sep 26 2020