صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نوسان ۸۰۰ هزار تومانی سکه

بازار طلا و سکه به دنبال قیمت دلار نوساناتی داشت. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۵ شهریور چقدر بوده است؟

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه 24 شهریور با 19,100 تومان کاهش، یک میلیون و 178 هزار و 600 تومان  معامله شد.
در همین مورد دنیای اقتصاد نیز نوشت: به دنبال تضعیف دلار و افزایش انتظارات مبنی بر اتخاذ موضعی انعطاف‌پذیرتر از سوی فدرال رزرو در نشست دو روزه سیاست‌گذاری پولی آن در هفته جاری، قیمت طلا افزایش پیدا کرد. هر اونس طلای جهانی در ساعت 16 روز دوشنبه، 1954 دلار دادوستد شد که نسبت به روز معاملاتی ماقبل با افزایش 0/7 درصدی همراه شد.

نشست نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (15 و 16 سپتامبر) برگزار خواهد شد. هر چند به نظر می‌رسد محدوده نرخ بهره هدف حفظ شده و سیاست‌های پولی آمریکا تغییری نکند؛ اما لحن بیانیه نشست مزبور می‌تواند بازارهای مالی را با نوساناتی همراه سازد. همچنان انتظار برای تشدید فشارهای تورمی، سیاست‌های انبساطی برای حمایت از اقتصاد و احتمال تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین سبب شود تا روند بلندمدت طلا صعودی دیده شود.

نوسان 800 هزار تومانی سکه
هر سکه طرح جدید صبح روز دوشنبه موفق به عبور از کانال 13 میلیون تومان شد. تداوم رشد نرخ دلار در کنار بازگشایی مثبت بازار جهانی طلا از مهم‌ترین دلایل عبور سکه از این مرز حساس بود. این روند اما پابرجا نبود و با تغییر جهت نرخ دلار، سکه نیز کاهشی شد و در نهایت با کاهش بهای 30 هزار تومانی (معادل 24/0 درصد) ساعت 16 روز دوشنبه به قیمت 12 میلیون و 620 هزار تومان به فروش رسید.

به این ترتیب روز دوشنبه سکه نوسانی 800 هزار تومانی را ثبت کرد. هر گرم طلای 18 عیار نیز عصر روز دوشنبه تغییر مسیر داد و رشد قیمت 1/5 درصدی آن به افت یک درصدی نسبت به روز یکشنبه تبدیل شد. حباب سکه روز گذشته به 442 هزار تومان محدود شد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۷۵۱۶
تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۲۵     ساعت: ۱۰ : ۳۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
  • ٧ صفر ١٤٤٢
  • Sep 25 2020