آخرين مطالب

۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۷

طلای سیاه ۳ درصد ارزان شد

افزایش ذخیره‌سازی نفت در آمریکا در کنار آغاز موج دوم شیوع کرونا در جهان باعث شد تا قیمت نفت در معاملات هفته گذشته تا سه درصد کاهش را تجربه کند.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۶

عدم اصلاح ساختار بودجه باوجود گذشت ۲سال از وعده آن

اصلاح ساختار بودجه سنواتی از سوی دولت علیرغم گذشت چندسال و نزدیک شدن به موعد تدوین بودجه۱۴۰۰ به سرانجام نرسیده و مجلس قصد دارد در قالب یک طرح،دولت را مکلف به انجام برخی اصلاحات کند.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۶

بورس در یک قدمی رسیدن به نقطه آرامش

یک کارشناسان بازار سرمایه اعلام کرد: بورس بعد از مدت‎ها نوسان و اصلاحی که تجربه کرده ، اکنون در این برهه زمانی به مرور در حال نزدیک شدن به نقطه آرامش برای سرمایه‌گذاری است.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۵

ریسک سنجی سهام در بورس

شاخص کل بورس تهران که پس از اوج‌گیری تا قله دو میلیون ‌و ۷۸ هزار واحدی در اواسط مردادماه روندی کاهشی در پیش گرفت، اکنون در محدوده ۶/ ۱ میلیون واحد نوسان می‌کند. با وجود افت بیش از ۲۰ درصدی در افزون بر یک ماه گذشته، اما نسبت قیمت به درآمد بالای شرکت‌ها حکایت از افزایش ریسک در کلیت بازار دارد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۴

نوسانگیری روزانه در بورس ممنوع شد

ناظر بازار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نوسانگیری روزانه در بازار سرمایه ممنوع شد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۴

اقتصاد ایران چه زمانی تورم تک نرخی را تجربه می کند؟

کارشناس اقتصادی گفت: اقتصاد ایران با رشد اقتصادی صفر درصد و نقدینگی بالا روز به روز شرایط را برای به وجود آمدن تورم مهیا می‌کند.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۲

دلار از سکه جلو زد

در آخرین روز هفته، دلار یک کانال قیمتی رشد کرد، ولی در بازار سکه، معامله‌گران به افزایشی محدود اکتفا کردند. روز پنج‌شنبه، اسکناس آمریکایی در بازار آزاد ۷۰۵ تومان رشد را به ثبت رساند و به سطح ۲۸ هزار و ۷۰۰تومان رسید. دلار در حالی روی این سطح قیمتی قرار گرفت که در آخرین پنج‌شنبه شهریورماه، در محدوده ۲۶هزار و ۹۰۰ تومان قرار داشت.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۱

پتک خودتحریمی بر سر کارآفرین ایرانی

گلایه های دردناک مهدی کلیددارزاده هموطن مقیم آلمان که در سال 83 در پی فراخوان دولت وقت از ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری به ایران آمد و در اردستان کارخانه فرش راه‌اندازی کرد، در فضای مجازی خبرساز شد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۱

برنامه های ارزی جدید با توجه به دسترسی به برخی منابع خارجی

رئیس کل بانک مرکزی از دسترسی به برخی منابع ارزی خارج از کشور خبر داد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۳ : ۳۰

افزایش ۳۰ میلیون متر مکعبی مصرف گاز به دلیل کرونا

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به افزایش ۳۰ میلیون متر مکعبی مصرف گاز در بخش خانگی در مقایسه با سال گذشته، گفت: به نظر می‌رسد ‌این میزان مصرف به دلیل شیوع کرونا و افزایش استفاده برای گرمایش آب است.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱ : ۳۸

ماجرای اختلال در کارگزاری مبین سرمایه چه بود؟

با شروع معاملات بازار سهام این هفته، کارگزاری مبین سرمایه در پیام فوری از اختلال در سیستم سفارش‌گیری این کارگزاری خبر داد و گفت: این مسئله از سمت شرکت تدبیر پرداز در حال پیگیری می‌باشد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱ : ۳۳

صادرات نفت خام ایران جهش کرد

سه تحلیل انجام شده توسط کارشناسان رویترز بر مبنای داده‌های ردیابی کشتی تانکرترکرز نشان می‌دهد صادرات نفت خام ایران در ماه سپتامبر علی‌رغم تحریم‌ها به شدت جهش کرده است.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱ : ۳۲

روسیه بزرگترین تامین کننده نفت چین شد

روسیه در اوت برای دومین ماه متوالی بزرگترین تامین کننده نفت چین بود و عربستان سعودی در رتبه سوم ایستاد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱ : ۳۱

نهایت افزایش قیمت دلار چقدر است؟

برخی باور دارند، صرافی‌ها این سیگنال را به معامله‌گران مخابره کرده‌اند که بازارساز قیمت‌های بالای ۲۸ هزار تومان را به رسمیت نخواهد شناخت.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱ : ۳۰

نوسان بیشتر قیمت طلای جهانی در پیش است

جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد سرمایه گذاران نباید انتظار داشته باشند افزایش نوسان در بازار طلا به این زودی به پایان برسد.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱ : ۲۹

یارانه میلیاردی برای استخرهای لاکچری

در شرایطی که بهای تمام شده تولید هر مترمکعب آب در تهران 2700 تومان و متوسط قیمت فروش 700 تومان است، در هر مترمکعب آب 200 هزار تومان یارانه پرداخت می شود. البته این یارانه برای کالایی ضروری مثل آب بد نیست اما وقتی حجم زیادی از آب مصرفی شهری مثل تهران در خانه های ویلایی لوکس شمال شهر صرف آبیاری درختان و پرکردن استخرها می شود، باید به موضوع به شکل دیگری نگریست.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۰ : ۳۷

سرمقاله کیهان/ برخاسته از ارادت

« برخاسته از ارادت » عنوان یادداشت مدیر مسئول روزنامه کیهان، حسین شریعتمداری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۰ : ۳۵

سرمقاله وطن امروز/ نتیجه مدارا با قاتل!

« نتیجه مدارا با قاتل! » عنوان یادداشت روزنامه وطن امروز به قلم نوید مؤمن است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۰ : ۳۳

سرمقاله اعتماد/ جنگ تحمیلی دوم!

« جنگ تحمیلی دوم! » عنوان سرمقاله روزنامه اعتماد نوشته جعفرگلابی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۰ : ۳۱

سرمقاله سیاست روز/ کارکردها و انتقادات از مجلس یازدهم

« کارکردها و انتقادات از مجلس یازدهم » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید: